2024.04.14 – 2024.04.21

LEWKÓW:

Niedziela – 2024.04.14 – 3 Niedziela Wielkanocna

7.30 - +Jerzy Urbaniak (20 rocz. śm.) zm. z rodz. Urbaniaków i Kusych

9.00 - +Pelagia (13 rocz. śm.) Józef Wasielewscy, zm. z rodz. Wasilewskich i Płócienników

11.30 - +Janina, Józef Herczak, Waldemar Kokot

Poniedziałek – 2024.04.15

18.00 - +Mieczysław (31 rocz. śm.) Pelagia Pisula, Józef, Bronisława Roszak, zm. z rodz. Dudziak i Roszak

Środa – 2024.04.17

9.00 - +Andrzej Wasielewski (od siostry Marii  z rodz.)

18.00 - Msza św. zbiorowa za zmarłych z nowenną do MBNP: +Maria Gierz, Mirosława, Stefan Smółka, Tadeusz Skrzypek, Mirosław Poczta, Marianna Motylewska, Marta, Feliks Zimoch, Katarzyna Połczyńska, Sławomir Czarnota, Zofia Sroka, Andrzej Kasprzak, Barbara Stasiak, Stanisław Zygmunt, Janina Gruszka, Stefania Litewka, Zdzisław Kuśmierek, Stanisław Berger, Janina Więcław, Zenon Cieślak, Maria Tomczak, Czesław Ratajczak, Henryk Karolak, Stanisława Wrześniacka, Eugeniusz Marczak, Henryk Perz, Teresa Stodolna, Andrzej Wasielewski, Józef Piaskowski, Zofia Rychlik, Stanisław Maciejewski, Joanna Kucharczyk, Marcin Mielcarek, Genowefa Kaczmarek, Zofia Waliszewska, Marcin Karbowy, Waleria Sotkiewicz, Marianna Strankowska, Tomasz Woźniak (od Jolanty i Jana Marciniak oraz Mateusza i Błażeja z rodzinami) i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 2024.04.18

8.30 - +Marianna Szeląg

Piątek – 2024.04.19

17.00 - +Zofia Rychlik (od córki Agnieszki z rodz.)

17.30 - +Wanda, Leon, Wiktoria, Ignacy Wasielewscy, Henryk Karolak i zm. z rodz.

18.00 - +Bogumiła Kurtyka (z ok. imienin) zm. z rodz. Stodolnych i Kurtyków

Sobota – 2024.04.20

17.00 - +Stefan i Leokadia Cicharscy

17.30 - +Jacek Kowalewicz (z ok. urodzin) i Aleksander Kmieciak (19 rocz. śm.)

18.00 - +Helena, Józef, Leszek Wieczorek, Zofia, Czesław, Józef, Marian, Janina Pawlak

Niedziela – 2024.04.21 – 4 Niedziela Wielkanocna

7.30 - +Ks. Antoni (23 rocz. śm.) Julianna, Stefan, Stanisław Nowak

9.00 - +Bolesława, Zofia, Jan, Władysław Lubojańscy, Stanisława, Józef Kałajak

11.30 - +Lech (8 rocz. śm.) i Dominik Goral, Janina Kempińska

FRANKLINÓW:

Niedziela – 2024.04.14 – 3 Niedziela Wielkanocna

10.15 - +Zofia, Jan, Bogusław Pijaczyńscy

Niedziela – 2024.04.21 – 4 Niedziela Wielkanocna

10.15 - +Krystyna, Tadeusz, Sabina, Antoni Soboccy

3 Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024 r.

1. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w najbliższą środę, 17 kwietnia, po mszy św. wieczornej.

2. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone tydzień temu do puszki na pomoc dla najuboższych. Bóg zapłać!

3. Również dziękuję tym rodzinom, które już złożyły tegoroczną daninę diecezjalną. Daninę można nadal składać w kopertach z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy podczas składki albo w biurze parafialnym albo w zakrystii, można także dokonać przelewu na konto.

4. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca – dzień, w którym modlimy się za wszystkich dobrodziejów naszej parafii, a niedzielna składka będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.

5. Pora już rozebrać naszą dekorację świąteczną. Poproszę o to mieszkańców Czekanowa, którzy ją tak pięknie przygotowali w naszym kościele.

6. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne w poniedziałek i wtorek, w pozostałe dni bez zmian. Okazja do spowiedzi jest zawsze przed mszą św.

7. Chętnych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do naszej ministranckiej służby ołtarza zapraszam do zakrystii po każdej mszy św.

8. Przypominam tym osobom, które planują postawienie nowego albo renowację starego nagrobka na cmentarzu albo jakieś inne aktywności, jak np. położenie kostki, by takie prace prowadzone przez firmy kamieniarskie uprzednio zgłaszać wraz z projektem pomnika w biurze parafialnym. Jest też tradycją, że przy tej okazji składa się ofiarę na utrzymanie cmentarza, przede wszystkim za wywóz śmieci. Bardzo proszę samowolnie nie zlecać ani nie wykonywać takich prac. Również proszę o prolongatę grobów, które nie zostały przedłużone po upływie ustawowych 20 lat. Zgodnie z ustawą o cmentarzach po upływie takiego czasu grób przestaje być prawnie chroniony i może zostać zlikwidowany, jeśli nie jest opłacony albo nikt się nim nie zajmuje. Te rodziny, które z góry opłaciły sobie miejsce na naszym cmentarzu, proszę, by w wykupionym miejscu umieściły tabliczkę informującą o rezerwacji. Proszę także nie wyrzucać plastikowych śmieci na sterty kompostowe oraz zwracać uwagę, by znicze i wkłady wrzucane do kontenerów zawsze były całkowicie zgaszone. Te rodziny, które sprzątają wieńce i wiązanki po pogrzebie, proszę, aby segregować te śmieci i nie wyrzucać folii, plastików i szkła na pryzmę kompostową.

9. Polecam prasę katolicką: Opiekun, Rycerz Niepokalanej.

czwartek,
18 kwietnia 2024