O Patronie...

Św. Wojciech w Polsce

Nasza parafia ma patrona - św. Wojciecha.

Z Węgier przez Polskę do Gniezna podróżował św. Wojciech w okresie zimy 996/97. W marcu udał się na Pomorze i Gdańska, gdzie ochrzcił "gromady ludu". Z Gdańska drogą morską udał się do kraju Prusów, gdzie 23 kwietnia 997 r. poniósł męczeńską śmieć. Kanonizowany w 999r. Pierwszy patron Polski.

WIĘCEJ O ŚW. WOJCIECHU>>>

ODPUST PARAFIALNY 22.04.2012

Bardzo uroczyście przeżywaliśmy tegoroczny odpust parafialny. Sumę odpustową odprawił i kazanie wyglosił Ks.Kanonik dr.hab. Jan Grzeszczak z Kalisza. Ks. kaznodzieja ukazał w świeży sposób sylwętkę naszego Patrona. Wskazał jednocześnie na te elementy z życia Świętego, które możemy naśladować. Gościliśmy kapłnów z dekanatu. Przybyli także - Ks.Kan.Jerzy Krajka, Ks.Kan. Michał Pacholczyk z Gostyczyny, Ks. Kan. Rafał Sobieraj z Ociąża, Ks. Karol Płóciennik z Jarocina, O. Oskar OFM z Wrocławia, Ks. doktorant Marek Gołaś z Warszawy. Dziękując za uroczystość Ks. Proboszcz Bronisław podkreslił, że w parafii -podobnie jak w rodzinie w świętowanie każdy coś wnosi. W nasze uroczystości włączyło sie wielu parafian. Obsługę procesji podjęli mieszkańcy Karsek. O oprawę liturgiczną zadbali ministranci, lektorzy i Młodzieżowa Grupa św. Józefa. Wystapiły też Młodzieżowy Zespół Muzyczny i Schola Parafialna Dzieci. Druhowie Strażacy z poszczegółnych wiosek wystawili Poczty Sztandarowe. Akcja Katolicka i grupy parafian zadbali o porządek i wystrój kościoła i otoczenia.

Kaznodzieja Odpustu Św. Wojciecha

Ks. Jan Grzeszczak

Ks. kanonik dr hab. Jan Grzeszczak jest profesorem UAM  w Poznaniu /zakład Filizofii Chrześcijańskich/. 22.10.2009 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych na podstawie rozprawy pt. „Pomiędzy utopią i eschatologiczną nadzieją. Idea papieża anielskiego w średniowiecznym i renesansowym profetyzmie”. Poznań 2008.

Jest specjalistą od średniowiecza.

W niedzielę, 22 kwietnia odprawi uroczystą mszę św. ku czci św. Wojciecha i wygłosi kazanie odpustowe.

WIĘCEJ O KS. JANIE GRZESZCZAKU

PLAN KOLĘDY