INFORMATOR DLA LEWKOWA

I  KOMUNIA ŚWIĘTA -Jedno z najważniejszych wydarzeń w parafiI

TERMIN - 22 MAJA 2016r. GODZINA 10:OO

Komunia Święta to - pokarm duchowy. To także źródło cudownej przemiany człowieka. Możemy powiedzieć, że przyjmując Komunię Świętą, stajemy się podobni do Chrystusa, On staje się w nas obecny. Człowiek, który często uczestniczy we Mszy św. i karmi się Ciałem Chrystusa, staje się podobny do Chrystusa, z którym na co dzień przebywali apostołowie.

Do Stołu Pańskiego (Komunii) mogą przystępować wszyscy, którzy zostali ochrzczeni i osiągnęli odpowiedni wiek i rozumieją, czym jest Eucharystia. W Polsce są to zazwyczaj dzieci uczęszczające do drugiej klasy szkoły podstawowej.

W WYMAGANIA FORMALN0-DUSZPASTERSKIE

Metryki chrztu do 30 WRZESNIA 2016!!!

v  Obecność regularna na katechezie w szkole v     Znajomość katechizmu i materiału zgodnie z programem nauczania w zakresie klasy III v     Obecność na Mszy św. niedzielnej i świątecznej v     udziału w nabożeństwach (różaniec, roraty, droga krzyżowa)

v     Rodzice dzieci zobowiązani są do udziału w katechezach i spotkaniach modlitewnych organizowanych dla nich.

3.      Cykl spotkań

Będzie informacja o kolejnych etapach przygotować

27 wrzesnia 2015 - Niedziela 16:00: Poświęcimy różańce (różaniec prosimy nabyć we własnym

zakresie).

6 grudnia -Niedziele 16.oo   : Dzieci otrzymają medalik.

c.d.n.

20-26. 03 2017