Wieści z parafii

Za tydzień, 23lipca  poświęcenie pojazdów - z okazji wspomnienia św. Krzysztofa-patrona kierowców.

Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę rodziny z ul. Kwiatkowskiej – Blok nr 5

Co roku przez teren naszej parafii przemieszczają się pielgrzymi zmierzający do Częstochowy. Dziś gościliśmy pielgrzymów rowerowych. O godz. 9.00 uczestniczyli w mszy św.

Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Lewkowie od godz. 17:00. We Franklinowie od 16:00

W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. niedzielnej o godz. 16:00

Spotkanie modlitewne przy ul. Kwiatkowskiej w poniedziałek o godz. 19:00

W minioną niedzielę odbył się festyn parafialny, który zgromadził dużą ilość parafian i gości. W przeprowadzenie i przygotowanie tego wydarzenia włączyło się bardzo wiele osób z poszczególnych wiosek naszej parafii. Mocno też zaangażowali się członkowie grup duszpasterskich. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Osobne podziękowania dla licznych sponsorów. Dzięki wielkiej życzliwości festyn mógł przynieść tak wysoki zysk, który będzie przeznaczony na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie sprzątania mieszkańców bloku nr 4 z ul. Kwiatkowskiej.

Uroczystości Odpustowe ku czci św. App. Piotra i Pawła we Franklinowie. Uroczystą mszę św. o godz. 10.15 sprawował Ks. Karol Karpowicz z parafii Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Wydarzenie uświetniły poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej parafii. Więcej>>>

W sobotę odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Szuławego obiektowi sportowemu w Czekanowie. Została odsłonięta i poświęcona okolicznościowa tablica. Więcej>>>

W dniach 26 - 28 czerwca nasi ministranci uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo bardzo intensywny w wydarzenia i nie da się ukryć, że kosztował nas trochę sił ale wszyscy dali radę. Zwiedziliśmy m.in takie miejsca jak Sejm, Pałac Prezydencki, Muzeum Powstania Warszawskiego, TVP, Centrum Kopernika, Stadion Narodowy i Kancelarie Premiera gdzie spotkaliśmy się z jednym z ministrów naszego Rządu.

Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Wszystkim wypoczywajacym życzymy nabrania sił duchowych i fizycznych. Młodzież i dzieci z Zespołu Szkół w Lewkowie - na zakończenie Roku Szkolnego 2016/17- uczestniczyli w dziękczynnej mszy św.

Fot. Małgorzata Woźniak

W poniedziałek odbył się przewód doktorski pochodzącego z  naszej parafii - o. Oskara Maciaczyka.  GRATULUJEMY!!!

W minioną niedzielę, 25 czerwca w naszym kościele gościliśmy o.Borysa Olejnika - franciszkanina z Ukrainy. W kazaniach przybliżył na specyfikę pracy duszpasterskiej na Zakarpaciu.

W niedzielę,  25 czerwca odbył się juź kolejny rodzinny festyn parafialny. Zorganizowały go organizacje i wspólnoty działające przy naszej parafii. Włączyło sie dużo ludzi dobrej woli. Finałem był koncert Andrzeja Cierniewskiego.

W minioną sobotę także przez naszą parafię przemierzali uczestnicy projektu "SZLAKIEM KRZYŻY, KAPLICZEK I FIGUREK PRZYDROŻNYCH". Inicjatorka wydarzenia- regionalistka p. Danuta Jonak tak komentuje ten projekt- "Myślę, że pokazaliśmy w bardzo szybkim czasie ok. 70 obiektów sakralnych naszej okolicy a przetarty przez uczestników szlak niech będzie przyczynkiem i inspiracją do głębszego ich poznania. Dziękuję wszystkim za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas, myślę, że nie zmarnowany."

W sobotę, 1 lipca zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci NMP o godz. 17:30 . Prosimy o prowadzenie różańca I Różę z Lewkowa

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim nauczycielom, uczniom,studentom i urlopowiczom życzymy błogosławionego czasu wypoczynku.  

W miesiącach wakacyjnych nie będzie objazdu chorych. Nie będzie też mszy św. niedzielnych o godz. 16:00

Parafia Miłosierdzia organizuje w lipcu pielgrzymkę pieszą do Częstochowy i Łagiewnik. Szczegóły na plakacie  

Prosimy o podjęcie sprzątania kościoła rodziny z ul Kwiatkowskiej – blok nr 2 i 3.

W niedzielę, 2 lipca w Franklinowie przeżywać będziemy odpust ku czci Św. Ap. Piotra i Pawła Msza odpustowa o godz. 10:15. Przewodniczyć będzie Ks. Karol Karpowicz z Pleszewa.

 Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i minionych dni oktawy. „Bóg zapłać” Parafianom, którzy przygotowali ołtarze, asyście procesyjnej. ministrantom, panom kościelnym oraz organiście, katechetkom; dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, dzieciom pierwszokomunijnym; Serdeczne podziękowanie dla wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystej Mszy i procesji.

„Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. – dwie kapy liturgiczne.

W czasie oktawy Bożego Ciała msze św. z procesją o godz. 18:00.

 Na zakończenie oktawy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Ołtarze przygotowuje Lewków Osiedle. W czwartek także poświęcenie ziół i kwiatów.

W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych Festyn

W piątek nie obowiązuje post

Za tydzień będziemy gościć w parafii O. Borysa Olejnika z Ukrainy. Wygłosi kazania. Będzie okazja po mszy wesprzeć materialnie dzieła które podejmują oo. Franciszkanie na Ukrainie

Czerwcowa pogoda sprzyja wypoczynkowi. Członkowie Kręgu Biblijnego rodzinnie zorganizowali  w minioną niedzielę rowerowy wypad do Gutowa.

W minioną niedzielę na boisku w Lewkowie - Osiedle nasi ministranci wraz z rodzicami stoczyli ze sobą pojedynki piłkarskie. Następnie po zaciętych i walecznych zmaganiach była okazja do zjedzenia kiełbaski przy ognisku. Dziękujemy wszystkim parafianom, za wspólnie spędzony razem czas. Mamy nadzieję , że takich "akcji" będzie więce. Spotkanie zorganizował

Ks. Paweł.

W sobotę 17 czerwca dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami udali się na pielgrzymkę do Lichenia , aby podziękować za dar I Komunii Świętej.

 

Wyjątkowo licznie w tym roku parafianie uczetniczyli w procesji Bożego Ciała. Kolejny raz szliśmy nową, dłuższą trasą.

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

Fot.: Jarosław Krawiec

Trwają rekolekcje dla dzieci ze szkoły w Franklinowie. Spotkania prowadzi Ks. Daniel Kalis z Ostrowa Wielkopolskiego.

Nasza młodzież na ŚDM w Krakowie.

Zdjęcia lotnicze Lewkowa.

Dzięki uprzejmości p. Marcina otrzymalismy najnowsze zdjęcia lotnicze Lewkowa. Zapraszamy do obejrzebia galerii.

FOT.: Fotografia lotnicza - Marcin Okrój

   

plakat akt

plan tygodnia

 

NABOŻEŃSTWA

 17-23.07 2017

LEWKÓW

DNI POWSZEDNIE

 9:00  18:00

 

 

 NIEDZIELA 23.07

7:30 9:00 11:30 


 

FRANKLINÓW

 DNI POWSZEDNIE

 /-/

 

NIEDZIELA 23 lipca

10:15

 

 

włodzimira historia parafii


 

Pielgrzymki

 

 

LINKI parafie

PARAFIE:

REKLAMY

REKLAMY

 

 

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3465943